Copyright © 2012-2019 Hlidani-praha.cz | Registrace do katalogu
hlídání dětí Praha 5Plamínek
Dětské centrum - Plamínek je hlídání předškolních dětí formou školky. Těší nás, že jste zavítali právě k nám. Naše Dětské centrum Plamínek se vyznačuje přátelským prostředím, které na první pohled potěší a rozzáří nejen Vaše malé ratolesti, ale také Vás samotné. Jsme si jisti, že ihned po první návštěvě na Vás dopadne lehká tíha nostalgie. Postačí jen chvíle, pár pohledů po našich pestře vyzdobených a bohatě vybavených třídách, a začnete s úsměvem na tváři vzpomínat, jaké to bylo krásné a bezstarostné docházet každý všední den do školky. Dopřejte svému dítěti krásně prožitá předškolní léta, jaká si pamatujete Vy a bez váhání jej zapište do našeho dětského centra.

Vzhledem k finanční podpoře, kterou jsme pro naše dětské centrum získali z operačního programu "Zaměstnanost Evropského sociálního fondu", tím pádem kvůli velmi nízkému poplatku, za který budeme služby dětského centra poskytovat, očekáváme velký zájem o zápis. Zájemcům doporučujeme se co nejrychleji přihlásit.

Nabízíme nadstandartní aktivity:
- jednorázové i dlouhodobé hlídání dětí od 2 let se širokým spektrem zajímavých činností
- hrátky s anglickým jazykem
- kvalifikovaný personál, rodinné a přátelské prostředí, individuální přístup
- půldenní veselé tématické bloky
- kroužky
- divadla, výlety, společné akce s rodiče
- zábavné kreslení pro děti

Zápis do našeho Dětského centra probíhá v průběhu celého roku v závislosti na aktuálním obsazení kapacity školky. Zjistit, zda máme volné místo, můžete telefonicky nebo emailem.
PlamínekKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Nedašovská 4
Praha 5 - Zličín

Plamínek hlídáme dětmiOrganizace dne
V průběhu dne se vystřídají různé aktivity. Ty se snažíme zařazovat vyváženě tak, aby se děti plně soustředily na každou z nich. Jednotlivé části programu se běžně přizpůsobují ročnímu období, aktuálnímu počasí, nadcházejícím svátkům (Vánoce, Velikonoce) a podobně. Výjimkou také výlety do přírody, zájmových center, divadel či podobné události. O těchto výletech budou rodiče informováni vždy v dostatečném předstihu.
Nabízíme
Naše třída je věkové heterogenní, dětí od 2 do 4 let.

Činnosti všech dětí realizujeme hravou formou v dopoledním a odpoledním čase. Snažíme se rozvíjet fantazii, tvořivost, hudební dovednosti, rozumové poznatky apod. Upevňujeme zvládání rytmizace s pohybem, poznávání hudebních nástrojů. Neopomíjíme další vzdělávací činnosti - pohybové, pracovní i výtvarné, matematické, apod.
Vzdělávání
Máme na zřeteli, že výchova a vzdělávání člověka jsou založeny na kvalitě mezilidských vztahů v kolektivu dospělých i dětí. Uvědomujeme si, že vzdělávání je prostředkem a ne cílem výchovy. Snažíme se, aby dětské centrum Plamínek v Praze byl místem, kde děti získají sociální zkušenosti a základní poznatky o životě, aby dítě na základě rozvoje svých individuálních předpokladů získalo základy klíčových a pro život důležitých kompetencí.

Vedeme děti k ohleduplnosti vůči ostatním a samozřejmě ke vzájemné pomoci. Snažíme se dětem předávat křesťanské hodnoty, učíme se toleranci vůči druhým, mít rádi druhé, i když jsou odlišní nebo handicapovaní. Vedeme děti k tomu, aby uměly samostatně řešit vzniklé problémy. Ke křesťanským hodnotám tak vedeme děti přirozeně a nenásilně. Společna modlitba před jídlem a čtení biblických příběhů je běžnou součástí našeho programu. Náboženskou výchovu považujeme za součást celkového rozvoje osobnosti dítěte.

Prioritou Dětského centra Plamínek je vytvořit bezpečné, klidné prostředí, které je založeno na pěstování dobrých vztahů, důvěře a toleranci.
Pro rodiče
V této části naší webové prezentace bychom rádi uvedli všechny praktické informace, které se budou hodit rodičům i dětem před i po nástupu do našeho dětského centra. Naleznete zde například velice nápomocný seznam věcí, které by každé dítě mělo mít ve školce při ruce. Pro zvědavce zde rovněž uvádíme přibližnou každodenní náplň výuky. Snadněji si tak představíte, co v kterou chvíli Vaše dítko provádí. Prosíme Vás, abyste této části věnovali náležitou pozornost. Pakliže tak učiníte, můžete si být jisti, že nástup do naší mateřské školky proběhne bez komplikací a Vaše dítě se tu po celý čas bude cítit skvěle.
Co děti potřebují
Připravujete své dítě na první den ve školce? V tom případě si prosím přečtěte informace o tom, jakými věcmi je vhodné budoucího předškoláka vybavit. Nic už pak nebude stát v cestě tomu, aby si Vaše dítě pobyt u nás náramně užilo. Pohodlné a praktické oblečení do vnitřních prostor školky. Dítě v tomto oděvu stráví většinu dne. Je proto velice důležité, aby se v něm dítě cítilo opravdu příjemně. Přezůvky se světlou podrážkou, to znamená jakákoliv pohodlná obuv, kterou bude dítě nosit pouze ve třídě. Oblečení pro pobyt venku. Přizpůsobit ročnímu období. Doporučujeme jedno oblečení na písek, kde se dítě může ušpinit a jiné na procházky. Počasí bývá někdy nepřející, a proto by každý měl mít k dispozici pláštěnku. U dětí člověk nikdy neví, co vyvedou nebo co se stane, a proto by se hodilo kompletní náhradní oblečení.
K odpolednímu spánku, uleháme v pyžamku! I když není rýma, kapesník v kapse je i přesto prima.
Strava a pití
Respektujeme stravovací návyky rodiny. Každý má možnost donášky vlastního jídla nebo se domluvít na stravovaní dle nabízeného jídelníčku se společnosti MOSAICA CATERING.

Jídlo je podáváno 3x denně – přesnídávka, oběd, odpolední svačina. Celodenní pitný režim je zahrnut v ceně. Děti mají v průběhu celého dne přístup k pití (šťáva, čaj, voda) a mohou se tak napít dle vlastní potřeby.

Při stravování je respektována individuální potřeba jídla. Děti mají možnost volit množství jídla a nejsou do jídla nuceny. Na jídlo mají dostatek času – jíme ve stejný čas, ale ne ve stejném tempu.