Copyright © 2012-2022 Hlidani-praha.cz | Registrace do katalogu
hlídání dětí Praha 8Baby Nest Karlín
Baby Nest je soukromé zařízení pro děti od 2 do 6 let věku.

Zařízení vedeme s důrazem na individuální přístup ke každému dítěti, s maximální snahou o využití lokálních potravin a služeb, silným akcentem na udržitelnost našich poboček (směřování k zero waste provozu atd.) a ruku v ruce s filozofií Hate Free.

Všichni naši učitelé mají praxi s prací s dětmi, pedagogické vzdělání, speciální certifikát pro práci s dětmi od 0-7 let či zdravotnický kurz.

Smějeme se, žijeme a milujeme co nejvíc to jde, a stejně tomu učíme i děti.
Baby Nest Karlín hlídáme dětmiCo přes den děláme?
ROZVÍJÍME HRUBOU MOTORIKU
Pomocí skupinových her s kamarády rozvíjíme hrubou motoriku dítěte - společně tancujeme, napodobujeme se, skáčeme, běháme. Abychom podpořili vývoj hrubé motoriky dětí, vytvořili jsme pro ně speciální prostor s prvky softplay, ve kterém mohou lézt, skákat, klouzat se a dělat vše, co je napadne, a zároveň být v bezpečí před možným úrazem.

ROZVÍJÍME JEMNOU MOTORIKU
Pomocí jednoduchých her si zlepšujeme jemnou motoriku. Společně si ukazujeme, jak navlékat ovoce na šňůru, vkládat správné tvary do otvorů, zapnout knoflík či správně držet tužku.

UČÍME SE CHODIT NA NOČNÍK/ZÁCHOD
Odplenkování nastává u každého dítěte v jiný moment. Obvykle se na to můžeme soustředit už mezi patnáctým a osmnáctým měsícem dítěte, které je schopno pochopit, co po dítěti žádáme. Pokud si myslíte, že je vaše dítě zralé na odplenkování, rádi Vám s tím pomůžeme!

ZPÍVÁME
Víme, jak důležitá je hudba. Proto každý den začínáme společným zpíváním v kroužku. Hrajeme u toho na nástroje. Hrajeme si s vlastním hlasem a zkoušíme, čeho všeho je schopný - zvládneme zpívat potichu i velmi nahlas. Učíme se nové písničky nejen v českém jazyce, ale i angličtině, francoužštině či švédštině.

ROZVÍJÍME SMYSLY
Smysly jsou velmi důležité, proto je procvičujeme už od útlého věku. Ochutnáváme ovoce a zeleninu - říkáme si, co je sladké, slané, kyselé, hořké. Zpíváme písničky, říkáme básničky a tím posloucháme sebe i ostatní. V zahradě i ve školičce poznáváme nové vůně. Po hmatu hádáme, jaký předmět je ukrytý v pytlíku. Učíme se rozeznávat barvy.

UČÍME SE O NAŠEM TĚLE
Ukazujeme a říkáme si, jak se nazývají části našeho těla a k čemu je potřebujeme. Zpíváme písničky, ve kterých zapojujeme různé všechny části našeho těla.
hlídají dítě KarlínCo už zvládnu, když je mi...
JEDEN ROK
V roce se učím chodit a pokud to už umím, zlepšuji se v tom. Poznávám části svého těla. Učím se dávat tvary do správných otvorů. Velkou radost mi dělá, když mohu bourat věže z kostek. Rád mačkám všechny možné knoflíky, otvírám vše, co je v mém dosahu. Učím se tleskat a začínám se učit první slova - dokážu říct, co chci. Rád napodobuji starší kamarády a tak zkouším jíst sám a také zkouším chodit na nočník.

DVA ROKY
Ve dvou letech prohlubuji svou jazykovou vybavenost, dokážu mluvit ve větách. Chápu význam a používám slova prosím, děkuji a promiň. Pamatuji si jména svých kamarádů a hrajeme si společně. V malování se učím pěkně držet tužku a namalovat kruh. Poznám a dokážu pojmenovat barvy. Učím se počítat do deseti. Zvládám běhat, skákat a prohlubuji své motorické dovednosti. Dokážu se sám obléknout a svléknout, ale občas ještě potřebuji trochu pomoci. Moc rád pomáhám se vším, co dělají dospělí. Zkouším chodit pravidelně na záchod/nočník a zbavit se tak plenky.

TŘI ROKY
Pamatuji si své oblíbené písničky a básničky. Zvládnu namalovat a vybarvit obrázek. Dokáži převyprávět pohádku, kterou mám rád. Naučím se lehký tanec s kamarádem. Názvy barev už mi nedělají problém a tak se zkouším naučit dny v týdnu. Bez problému počítám do deseti. Vím, že den se dělí na ráno, poledne, odpoledne a večer.

ČTYŘI ROKY
Dokážu se déle a lépe soustředit na činnost, kterou právě dělám. Učím se rozpoznávat rozdíly mezi obrázky. Lépe poznám protiklady a problém mi nedělá ani doplňování předmětů, které na obrázku chybí. Fyzicky jsem také zdatnější - dokážu stát na jedné noze bez viditelných obtíží, skáču vpřed i do stran a celkem jsem si jist svou koordinací pohybu.

PĚT LET
Jemnou motoriku mám již v malíčku. Hravě zvládnu stříhat nůžkami po nakreslené čáře, hezky vybarvuji obrázky i obkresluji.

Jsem obratnější - nedělá mi problém plazit se po břiše i po zádech, přeskakovat překážky a trefit se míčem do koše na větší vzdálenost. Baví mě výzvy a nebojím se jim postavit.

ŠEST LET
Jsem připravená/ý jít do školy a těším se, až potkám nové kamarády, poznám nové prostředí a výzvy. Nemůžu se dočkat, až se zdokonalím ve všem, co už umím a naučím se spoustu nových věcí!
hlídáme dítěti Praha 8Personál
Sára Střihavková - Majitelka a učitelka
Stará se o chod jeslí a o to, aby všichni byli šťastní. Sára pracovala šest let jako profesionální chůva v cizojazyčných rodinách v Praze a Stockholmu. Poté se rozhodla nastoupit do bilingvinních soukromých jeslích, kde nabrala další potřebné zkušenosti a pokračovala tak k dosažení jejího snu - otevření si vlastních jeslí.

Petra Křapková - Učitelka
Jsme moc rádi, že se máme v Baby Nest někoho tak skvělého, jako je Petra. Péťa má velké zkušenosti s dětmi, protože již vychovala dvě vlastní děti a k tomu pracovala ve školce pro děti od 2 do 5 let. Petra je srdečná osoba se skvělým smyslem pro humor, a všichni se vždy těšíme, jaký program si pro nás vymyslí.

Eliška Kvízová - Učitelka
Eliška je vystudovaná zdravotní sestra. První zkušenosti s dětmi nabrala v kojeneckém ústavu a následně v soukromé školce, kde pracovala s dětmi od 2 do 5 let. Eliška nezkazí žádnou zábavu a my jsme nadšení, že se rozhodla trávit s námi spoustu času hrami a poznáváním světa okolo nás.

Kateřina Kvízová - Učitelka
Kateřina je maminkou naší Elišky. Jelikož pracovala několik let jako sociální pracovnice v Alzheimer Centru, tak je velice milá, chápavá a trpělivá v jakékoliv situaci. Dokud neotevřeme pobočku v Karlíně, bude Kateřina s námi v Kobylisích.